Ana Sayfa | Site Ağacı | Arama  
   
Erzincan İl Halk Kütüphanesi
Yetişkinler Ödünç Verme Bölümü

 YETİŞKİNLER ÖDÜNÇ VERME BÖLÜMÜ

        Yetişkinler Ödünç Verme Bölümü bina giriş katında bulunmaktadır.
Üyelerimize ödünç vermekte olduğumuz roman, hikaye, şiir, kişisel gelişim vs. kitaplarının yer aldığı salonumuzda, en son kaydı yapılan yerli ve yabancı romanlar ayrı bir bölümde sergilenmektedir.

ÜYELİK

        Kütüphanemizden ödünç kitap, süreli yayın alabilmek için üye olmak zorunlu olup; üye olabilmek için, T.C. Kimlik Numarasının ibraz edebileceği bir belge ile gelmek ve Kütüphanemize ait üye kartını doldurarak, imzalamak yeterlidir 14 yaşından küçüklerin velileri ile gelmesi gerekmektedir.

ÖDÜNÇ VERME ESASLARI

 Dileyen herkes kütüphane koleksiyonumuzda yer alan kitapları, okuyucu üzerinde veya rafta bulunup bulunmadığını, sitemizde yer alan linkten veya www.ekutuphane.gov.tr internet adresinden eser ya da yazar adına göre tarama yaparak öğrenebilmektedir.

Üyelerimize ödünç kitap verme işlemleri ücretsiz olarak yapılmaktadır.

Üyelerimiz bir defada en fazla 3 kitap ödünç alabilmektedir. Gerekli durumlarda idarenin izniyle bu sayı artırılabilmektedir.

Ödünç alınan kitapların iç kapağında iade tarihi yazılmakta olup, ödünç verme süresi 15 gündür. Telefonla ya da bizzat gelerek bir haftalığına süre uzatımı yapılabilmektedir.

Ödünç alınan kitapların süresi içerisinde iade edilmesi zorunludur. Ödünç alınan kitabın zamanında iade edilmemesi durumunda, telefonla ve mektupla uyarılar yapılacak, getirmeyen ve sürekli geciktirenlerin üyelikleri süresiz olarak iptal edilecektir.

Üyelerimiz ödünç aldıkları kitapları korumakla da yükümlüdürler. Kitapların kaybolması ya da zarar görmesi durumunda, kitabın aynısı temin edilerek, kütüphanemize iade edilecektir. Kitap piyasada bulunamadığı takdirde “kitabın bedelini ödemek istiyorum” ibaresi yer alan bir dilekçe ile müracaat edilerek, kitabın bedeli, Kütüphane Müdürlüğümüzden alınan resmi yazı ile Defterdarlık Muhasebe Müdürlüğü veznesine rayiç bedel üzerinden ödenecektir.

Üyelerimizin değişen adres ve telefon bilgilerini kütüphanemize bildirmeleri gerekmektedir.

Üyelerimiz bir başka üye adına ödünç kitap alamaz.

Ödünç verme salonumuzdaki raflarda yer alan kitaplar tasnif numaralarına göre yerleştirilmiş olup, incelenen ya da iade edilen kitapların, tekrar yerine yerleştirilmesi için görevliye teslim edilmesi gerekmektedir.

 Yetişkinler Ödünç Verme Bölümü

Bu site Kültür ve Turizm Bakanlığı Bilgi Sistemleri Dairesi Başkanlığı tarafından hazırlanmıştır.
Bu sayfa 1989 kez gösterilmiştir.